English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

Tournament Menu

Fide_Logo
tcf
gsb_en_ufak
Avrupa_Spor_Bakenti
tournamentposter_smll
Değerli Sporcular ve Dostlarım ve Konuklarımız
yazicTürkiye Satranç Federasyonu olarak 12 yıldır Dünya satrancında önemli bir rol oynuyoruz. 2000 yılında İstanbul'da yapılan 34. Satranç Olimpiyatları ile başlayarak değişik düzeylerde Avrupa ve Dünya şampiyonları düzenlemeye devam ettik. O günden bu güne yeni genç ve unvanlı sporcular, güçlü Uluslararası ustalar ve nihayet Büyük ustalar yetiştirmeyi başardık.

16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı, başka bir deyişle "Çocuk Olimpiyatı" bu yıl programımızda yer alan önemli etkinliklerden birisidir. Bu etkinliğe bildiğiniz gibi daha önce Denizli, Ağrı-Doğubayazıt, Mersin, Manisa-Akhisar, Burdur ve Kocaeli'nde ev sahipliği yaptık. Şimdi de İstanbul'da birlikteyiz. Bu sene çocuk olimpiyatını Dünya Satranç Olimpiyatı ile eş zamanlı gerçekleştireceğiz. Böylece olimpiyatın keyfini çıkartırken aynı zamanda açık turnuvalarda oynama şansı da yakalayabileceksiniz.

Eminim ki bu şampiyona da diğerleri gibi sizi mutlu edecek ve anılarınızda kalacaktır. Belki de geleceğin dünya şampiyonları şimdiden aramızdadır, kim bilir ?!

İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadri Topbaş ve Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Baykan'a bu organizasyona desteklerini sunan diğer kurum ve kuruluşlara, satranca olan önemli katkılarından dolayı Türkiye ve Dünya Satranç ailesi adına teşekkür ederim.

İstanbul'da ve Türkiye'de konuğumuz olduğunuz süre içerisinde umarım Türk misafirperverliğini tadacak ve evlerinize sıcacık duygularla döneceksiniz. Başarılar ve iyi vakit geçirmenizi dilerim.
Ali Nihat YAZICI
Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı
 
Turkish Chess Federation © 2012